TechGen

"Podpora budoucí technické generace v oblasti digitálních technologií" s registračním číslem
CZ.1.07/1.1.02/01.0108

TechGen

Projekt podpory studentů středních škol Jihomoravského kraje v oblasti digitálních technologií byl 30. 06. 2011 úspěšně ukončen.

Vytvořit model mobilního telefonu, části letadel a sportovních aut, případně navrhnout dům či vybavení bytu.  To vše nyní zvládnou studenti technických i netechnických středních škol díky absolvování vybraných kurzů v oblasti digitálních médii, stavebnictví a strojírenství.

„Kurz, na který jsme se třídou jeli, pořádala společnost Computer Agency o.p.s. ve spolupráci s partnery Vysokým učení technickém v Brně, společností MCAE Systems, s.r.o. a společností SVS FEM s.r.o., v rámci projektu TechGen. Za kurz jsme nemuseli nic platit, přitom jsme v Brně strávili týden, bydleli a jedli,“ vzpomíná na zajímavou zkušenost student Soukromé střední průmyslové školy Břeclav, který je sám vášnivý modelář a získané zkušenosti rozhodně zúročí nejen při dalším studiu, ale i v tomto koníčku.

Studenti v rámci projektu museli zpracovávat samostatnou práci, za kterou v případě úspěšného odevzdání obdrželi celosvětově platný Autodesk Certificate of Completion. Studenti, kteří s takovým certifikátem přijdou do praxe, mají velkou výhodu. Zaměstnavatel již nemusí vynakládat finance na zaškolení pracovníka.

Kromě technických kurzů měli studenti možnost seznámit se s virtuálním prototypováním  na 3D tiskárnách a 3D scannerech a zapojit se do kurzů profesního poradenství, které je připraví nejen na studium na vysoké školy, ale i na hladké zapojení do projektových týmů průmyslových společností.

Celkem bylo do projektu v průběhu června 2009 – června 2011 zapojeno 6 průmyslových a uměleckých středních škol a 6 gymnázií Jihomoravského kraje. Kurzy v oborech stavebnictví, strojírenství a digitálních médií prošlo 126 studentů. Pro ty školy a studenty, kterým se aktivity projektu líbily, připravuje realizátor a partneři jejich pokračování v rámci udržitelnosti projektu.

 


V rámci udržitelnosti projektu organizujeme pro studenty kurzy za studentský poplatek. Aktuálně otevřené kurzy naleznete pod odkazem:

http://www.c-agency.cz/

 

Kontakty na projektový tým:

Marek Rozehnal, info@c-agency.cz, tel.: 541 143 317