Autodesk Academia Fórum 2015

16.11.2015

Ve dnech 5. a 6. listopadu 2015 se uskutečnil na půdě VUT v Brně, Fakultě elektrotechnické, již 15. ročník Autodesk Academia Fóra – setkání pedagogů učících technické předměty na středních a vysokých školách, používajících softwarové řešení společnosti Autodesk ve výuce.

Fórum bylo zahájeno prezentací společnosti Computer Agency, o.p.s. s důležitými novinkami a změnami v Autodesk Academia Programu. Posluchači byli rovněž informováni o licenčních podmínkách pro školní licence Autodesk, jejich možného využití ve školách a o boji s nelegálními společnostmi, které školí na nelegálních licencích.

V druhém příspěvku byli účastníci informováni Josefem Remešem z Fakulty stavební, VUT v Brně o výuce BIM (Building information model) a nutnosti zavedení výuky již na středních školách.
Následovala přednáška Petra Kouby ze společnosti 3Dwiser o 3D tisku jako seriózním nástroji pro výrobu a o faktu, že školy technického zaměření by měly produkovat absolventy, kteří prošli výukou 3D tisku. Zajímavou prezentací přednesl Radek Zahradník, který školám ukázal praktické možnosti využití Autodesk 360° ve výuce.

Na Autodesk Academia Fóru letos nechyběl zástupce společnosti Autodesk pro vzdělávání Mike Westlake, UK & CEE Manager Autodesk Education (EMEA). Jeho prezentace představovala vizi Autodesku, jaké jsou jeho současné softwarové nástroje a kudy se chce Autodesk do budoucna ubírat a jakými technologiemi toho chce dosáhnout.

Novinkou na letošním fóru byla možnost se seznámit s produktovou rodinou 3d myší od 3Dconnexion, a také se studií o tom, jak 3D polohovací zařízení zefektivní práci konstruktéra.
V předposlední prezentaci vystoupil Petr Naske z Národního ústavu pro vzdělávání s prezentací projektu Pospolu. Ve svém bloku popsal výstupy projektu spolupráce škol a firem a možnosti jejich využití. Poslední prezentace patřila Lukáši Procházkovi ze Střední průmyslové školy na Proseku v Praze, který účastníkům předvedl software pro programování robotických systémů.
Než se dveře auly prof. Braunera uzavřely, proběhlo předání plaket členům Autodesk Academia Programu, kteří splnily podmínky členství. Poté proběhlo slosování
o věcné ceny a následoval společenský večer, kde měli učitelé možnost debatovat mezi sebou o konceptu CAD výuky na jejich škole.

Na druhý den byly pro návštěvníky Autodesk Academia Fóra připraveny prohlídky laboratoří VUT v Brně. Účastníci měli možnost se seznámit s průběhem studia na Ústavu designu, včetně návštěvy ateliéru, kde vznikají magisterské práce. Dále si mohli vyzkoušet virtuální realitu a  prohlédli si také učebny vybavené tablety pro designéry. Následovala dobře připravená prezentace studentů z Brno Racing Team Formule 1 a prohlídka stájí s formulemi Dragon.
V dalším kole prohlídek učitelé navštívili halu výrobních strojů Ústavu mechatroniky, kde si na své přišli hlavně milovníci CNC strojů.  Závěrečná prohlídka se týkala 3D tisku a 3D skenování, kdy doktorandi učitelům předvedli, jak probíhá 3D tisk metalických prášků a skenování pomocí systému Atos.

Ohlasy účastníků:
S kolegyní jsme se minulý týden účastnili Vámi připravované akce „Autodek Academia Fórum 2015“, chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za vzorně připravenou a organizovanou akci.
Josef PETR a Kateřina Macnarová / SPŠ el-it Dobruška

Chcem sa Vám ešte raz poďakovať za možnosť účasti na Autodesk Academia Forum, bolo to veľmi dobré zorganizované, výborný program a veľa zaujímavého sme videli. Veľmi si vážime , že spolupracujete aj so školami na Slovensku a študenti si vážia možnosť získania certifikátov, aj napriek tomu, že to vybavenie a dotácia hodín nie je taká ako u vás.
Jaroslava Richterová / SPŠ elektrotechnická Košice
Fotogalerie z akce
Zdroj: Computer Agency

Celý článek zde: