Autodesk Academia Fórum 2016

17.11.2016

První a druhý prosincový den se uskuteční v Aule Q Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně již 16. ročník Autodesk Academia Fóra – setkání učitelů technických předmětů na středních a vysokých školách, používajících softwarové řešení společnosti Autodesk ve výuce. Akci pořádá Computer Agency o.p.s. a zahájení fóra bude v 11.00 hodin.

Účastníci budou seznámeni s nejnovějším softwarem pro výuku studentů a díky případové studii se naučí, jak propojit teoretickou výuku s praktickými dovednostmi a jaké hardwarové vybavení je pro to vhodné.

V rámci fóra se pedagogové také dozví, jak se vyučují CAD technologie ve Velké Británii  a mohou se účastnit dvou odborných workshopů – Představení cloudového řešení společnosti Autodesk Fusion 360 a případové studii Propojení výuky CAD technologií s 3D tiskem, které zaštítí společnost Y Soft. Druhý den účastníci navštíví odborné laboratoře Univerzity obrany zabývající se leteckou technikou a aerodynamikou.


Před zahájením Autodesk Academia Fóra proběhne v Aule Q Fakulty strojního inženýrství VUT partnerská akce FabLab – inovační ekosystém. Akce je určená pro firmy a studenty vysokých i středních škol. Začíná v 9 hodin a je pořádána FSI VUT v Brně, Ústavem konstruování a Computer Agency o.p.s. Při představení projektu FabLab proběhnou přednášky na téma digitální výroba a inovace od společností DEPO2015, JIC, Happylab, Netme Centre a Y Soft. Zájemci 3D tisk kovů (SLM) a prohlídku průmyslového robota budou mít prostor navštívit tato pracoviště mezi 11:00 a 12:00.

„FAbLab je nástroj, jak v mladých lidech probudit chuť k výzkumu a vývoji, inovacím a podnikání a bylo by škoda se této akce nezúčastnit,“ říká docent David Paloušek, vedoucí projektu FabLabNet.

 

V Brně, dne 10.11.2016

 

Přihláška:
http://www.c-agency.cz/autodesk-academia/autodesk-academia-forum

 

Kontaktní osoba:

Marek Rozehnal

Computer Agency o.p.s.
Technická 2, 616 69 Brno
http://www.c-agency.cz